Przewodnik głosowy – czy jest dobry?

Ostatnio na rynku pojawiło się kilka nowych przewodników głosowych, czyli takich, które w przeciwieństwie do tradycyjnych przewodników książkowych, oprowadzą nas po świecie zabytków nie tyle obrazem i literą, co dźwiękiem lektora. Rodzi się tylko pytanie, czy tego typu przewodniki są dobre? Czy sprawdzają się w świecie prawdziwych turystów i podróżników?

GŁOSOWY PRZEWODNIK TURYSTYCZNY

Zaletą przewodnika głosowego jest to, że możemy odsłuchiwać zawartych w nim treści bez potrzeby patrzenia w kartki, co z całą pewnością mocno rozprasza podczas wędrówki. A w tym przypadku możemy chodzić po mieście, oglądać zabytki, oglądać architekturę miasta i jednocześnie słuchać różnych ciekawostek i informacji historycznych na ich temat.  Takie rozwiązanie jest więc dobre dla tych, którym się też spieszy, nie mają czasu czytać, a po chwili się rozglądać – wolą po prostu wędrować szybkim krokiem wzdłuż chodnika i rozglądać się wokół siebie w poszukiwaniu interesujących rzeczy. Pod tym względem przewodnik głosowy to rozwiązanie wręcz idealne. Oczywiście o ile zdecydujemy się na dobry jakościowo przewodnik głosowy.

Kolejną zaletą takiego przewodnika turystycznego jest to, iż nie tak łatwo się on dezaktualizuje. A może inaczej – łatwo go zaktualizować. Bo wystarczy szybko zmienić dane w programie, zaktualizować go i wszystko mamy gotowe – nie trzeba na nowo drukować tysiąca książek. Kopiowanie plików jest szybkie, łatwe i tanie. W przeciwieństwie do kopiowania kartek…

Jeśli zaś chodzi o głosowy przewodnik turystyczny w telefonie to osobiście mogę polecić aplikację TouristNavi, która z każdym dniem coraz bardziej się rozwija. Więcej na jej temat możemy się dowiedzieć pod adresem: https://www.facebook.com/TouristNavi

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne przewodniki turystyczne godne polecenia, oczywiście zapraszamy do komentowania i podawania nazw oraz linków do takich aplikacji. Chętnie się im przyjrzymy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s