Przewodnik po Krakowie

Kraków jako jedno z najpiękniejszych i najstarszych miast Polski jest jednocześnie jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast w tej części Europy. Jest to zresztą dawna stolica Polski o niezwykle bogatej historii. W związku z tym możemy zobaczyć tutaj mnóstwo ciekawych, interesujących, pięknych zabytków.

PRZEWODNIK KRAKÓW

Zwiedzanie Krakowa może przynieść nam wiele radości. Jest to miasto, w którym zobaczymy mnóstwo interesujących zabytków z różnych epok i wybudowanych w różnych stylach architektonicznych. Dlatego też przewodnik po Krakowie to zwykle obszerna księga, w której znajdziemy wiele ciekawych punktów. Oczywiście podstawą jest Wawel, ale koniecznie musimy też odwiedzić krakowski rynek z sukiennicami i Bazyliką Mariacką. Na trasie pomiędzy krakowskim rynkiem a wzgórzem wawelskim znajdziemy również kilka interesujących punktów do zobaczenia (są to kościoły).

Prócz ścisłego centrum dawnej stolicy Polski koniecznie zobaczyć powinniśmy także krakowski Kazimierz. Jest to dawna żydowska dzielnica, na terenie której znajdziemy sporo synagog, które przetrwały ciężkie dzieje wojenne. Warto tutaj pomyśleć o tym, aby zabrać ze sobą przewodnik głosowy, który oprowadzi nas (np. w telefonie) po ciekawej trasie i opowie o historii Kazimierza. Jakże bogatej i burzliwej historii!

Ze względu na duże bogactwo, jakim charakteryzuje się Kraków przewodnik, na który się zdecydujemy powinien być odpowiednio sporządzony (przejrzysty, elegancki, a przede wszystkim gruby!!!). Oczywiście rynek oferuje wiele rozmaitych pozycji w tej dziedzinie, ale najlepiej rozejrzeć się samemu i wybrać to, co pasuje nam najbardziej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s