Przewodnik po Lublinie

Lublin niemal przez całą historię Polski był jednym z ważniejszych miast Rzeczpospolitej, zresztą bardzo często zapisując się na łamach kronik, jako świadek rozmaitych niezwykle istotnych dla państwa wydarzeń. Jako jedno z ważniejszych wydarzeń związanych z tą miejscowością możemy wymienić Unię Lubelską.

ZABYTKI LUBLINA

Jak przystało na świadka wielkiej historii wspaniałości, upadku i odrodzenia Rzeczypospolitej, Lublin posiada różne znamiona owej historii pod postacią rozmaitych zabytków. Zwiedzanie Lublina warto rozpocząć od miejscowego Rynku i Starego Miasta. Urocze uliczki, pełne kolorowych kamienic budują niezwykły urok tego miasta. Do tego należy dołożyć niezwykłą obfitość architektury sakralnej nawiązującej do różnych epok, od gotyku do baroku. Możemy zobaczyć tutaj między innymi Wieżę Trynitarską.

Bardzo ważnym punktem zwiedzania miasta jest również Zamek w Lublinie. Co prawda został on zbudowany w XII wieku, jednakże z czasem przechodził on wiele gruntownych przebudów i remontów. Jednymi z ważniejszych punktów zwiedzania zamku lubelskiego są: kaplica św. Trójcy oraz donżon, którego korzenie sięgają XIII-wieku.

ATRAKCJE LUBLINA

Należy jednak pamiętać, że zabytki Lublina to nie jedyne „perełki”, które możemy tu zobaczyć. Wszak miasto to posiada bogatą ofertę muzealną, z której na prawdę warto skorzystać. Jednym z ciekawszych może być Muzeum Wsi Lubelskiej, na terenie którego zobaczymy rozmaite zabytki architektury drewnianej oraz murowanej i inne zbiory etnograficzne. Będąc na zamku lubelskim warto też zajrzeć do miejscowego muzeum, gdzie mamy okazję obejrzeć liczne i ciekawe okazy arcydzieł malarstwa, czy różne rekwizyty dotyczące kultury regionu.

PRZEWODNIK PO LUBLINIE

Jeśli już wybieramy się na Lubelszczyznę, z ukierunkowaniem na zwiedzanie jej stolicy – koniecznie musimy zaopatrzyć się w coś, co pomoże nam zwiedzać to miasto najlepiej jak tylko można. Najlepszym wyborem będzie po prostu przewodnik po Lublinie z dobrą wyraźną mapą i ciekawymi opisami. Bez niego właściwie ani rusz, bo chociażby sam rynek Lublina jest tak przepełniony rozmaitymi perełkami, że czasem jakaś może umknąć naszej uwadze. Warto o tym pamiętać.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s