Kiedy jechać na Kubę?

Kiedyś o Kubie było głośno, z wielu różnych powodów, zwykle politycznych, ale nie tylko. W końcu przecież kraj ten słynie również z pięknej pogody, ze wspaniałych widoków i generalnie z klimatu, nie tylko tego pogodowego, ale i duchowego… w końcu przecież na Kubie czas się zatrzymał. I to już dawno, dawno temu…

POGODA NA KUBIE

Pogoda na Kubie raczej jest łatwa do przewidzenia – bardzo dobra i słoneczna. Rzadko zdarza się, że jest ona gorsza, zazwyczaj wówczas, gdy przyjdą chłodne wiatry z Ameryki Północnej, wtedy to temperatura spać do 10 stopni, a nawet nieco niżej. Jednak stan ten trwa maksymalnie do dwóch dni i się szybko poprawia.

Największe upały na Kubie są od czerwca do sierpnia. Średnia temperatura w przeciągu dnia wynosi około 27 stopni Celsjusza, a jeśli chodzi o wilgotność powietrza to osiąga ona poziom 80%. Z racji iż pora deszczowa trwa tutaj od maja do października a charakteryzuje się tym, że średnio około 20 minut dziennie trochę popada, istnieje ta właśnie zwiększona wilgotność powietrza, co wymaga od turysty z Europy nieco czasu na zaaklimatyzowanie się.

TANIE BILETY NA KUBĘ

Lecąc na Kubę, jeśli zamierzamy zrobić to możliwie najtaniej, powinniśmy wybrać się tam poza sezonem. Jest to dość naturalne. A kiedy wypada ten okres? Najtańsze bilety na Kubę zakupimy zapewne w kwietniu i maju oraz we wrześniu i listopadzie. Poza sezonem nadal jest ciepło, więc termin ten doskonale nadaje się do tego, aby zdecydować się na podróż na Kubę.

ZWIEDZANIE KUBY

Teraz rodzi się pytanie, jak zwiedzać Kubę? Z racji, iż jest to kraj, w którym niewiele się na co dzień zmienia, to również niewiele się zmienia jeśli chodzi o przewodniki turystyczne. Dlatego też dużo wcześniej możemy sobie zaplanować co dokładnie zwiedzać. A z całą pewnością jest co zwiedzać, szczególnie takie miejsca jak Hawana, gdzie niewiele się zmieniło na przestrzeni lat. Zresztą nie ma tutaj wielkich inwestorów, a zwykli ludzie są biedni i nie mają szans na to, aby zainwestować np. w rozwój hoteli, sieci transportu itd.

Jednak właśnie dzięki temu, że na Kubie czas stanął możemy uznać, że podróż na Kubę jest wyjątkowo fascynująca, niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju. Warto się tam wybrać z wielu względów i nie ma co się bać, aby jechać tam na własną rękę. A skoro na własną rękę to i musimy zabrać ze sobą przewodnik turystyczny po Kubie, z którego dokładnie dowiemy się „gdzie, co i jak”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s