Przewodnik po Rzymie

Jeśli zamierzasz wybrać się do Rzymu, zapewne zastanawiasz się co zwiedzić w Rzymie? Być może zastanawiasz się jaki kupić przewodnik turystyczny po Rzymie? Myślisz też nad tym, jak i gdzie tanio nocować, jak tanio podróżować, jak sprawić, aby taka podróż była dla nas przyjemnym wspomnieniem? Niestety kwestie tanich biletów lotniczych, przejazdu pociągiem czy samochodem pozostawię Tobie, gdyż to zależy od indywidualnych preferencji każdego człowiek. Opiszę natomiast w kilku słowach, co warto zwiedzić w Rzymie.

ZWIEDZANIE RZYMU

Rzym jest jedną z popularniejszych destynacji jeśli chodzi o zagraniczne wakacje, głównie ze względu na swoje bogactwo historyczne. W końcu miasto to powstało kilka tysięcy lat temu, według tradycji mówi się o 753 roku p.n.e. Zresztą to od tej daty mierzono zawsze historię miasta, co określa się mianem A.U.C. lub Ab urbe cóndita (od założenia miasta).

Nie można się więc dziwić, że Rzym bogaty jest w rozmaite zabytki z całego przekroju historii Europy. W końcu przecież znajdziemy tutaj zarówno starożytne pozostałości, jak chociażby: słynne Koloseum, Panteon rzymski, Ołtarz Pokoju, Piramida Cestiusza czy Mauzoleum Augusta, jak i wszelkie inne atrakcje o nieco młodszym rodowodzie: Fontanna di Trevi, Fontana delle api, Bazylika św. Agnieszki za Murami, Bazylika św. Pawła za Murami, czy Bazylika św. Jana na Lateranie.

Osobnym punktem zwiedzania Rzymu może być zawarte w nim państwo-miasto kościelne Watykan.

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY PO RZYMIE

Wybierając się do tak dużego miasta, jakim jest Rzym (cały zespół miejski to prawie 4 mln mieszkańców), z całą pewnością warto mieć pomoc, która w jakiś sposób pozwoli nam się odnaleźć w takiej metropolii. Dobre są w tym przypadku rozmaite przewodniki turystyczne, jednak żaden z nich nie wydaje się być kompletny i kompleksowo obejmujący całe miasto oraz najważniejsze w nim miejsca. Dlatego warto zajrzeć do nowoczesnych rozwiązań, takich jak nawigator turystyczny TouristNavi: https://www.facebook.com/TouristNavi Tym bardziej, że rozwiązanie to jest wciąż na bieżąco aktualizowane, nie ma więc takich obaw, jak w przypadku przewodnika papierowego, że będziemy korzystać z nieaktualnych już danych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s