Kraniec świata

Marzy Ci się podróż na kraniec świata? W takim razie określ, czym ów kraniec świata dla Ciebie jest. Dla mnie osobiście są to dwa kraje, które znajdują się na krańcu świata oglądanego z Polski. Patrząc na zachód są to dla mnie Stany Zjednoczone. Patrząc na wschód jest to dla mnie Japonia. I o kosztach podróży do tych dwóch państwa chciałbym w niniejszym artykule napisać.

ILE KOSZTUJE PODRÓŻ DO USA

Zadając sobie pytanie o koszty podróży do Stanów Zjednoczonych musimy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, w jaki sposób zamierzamy podróżować. Jeśli z biurem podróży to musimy się liczyć z kosztem na poziomie od 6 tys. zł za wyjazd na Florydę do kilkunastu tysięcy złotych (i więcej) w przypadku lotu w inne regiony USA. Co jeśli natomiast podróżujemy na własną rękę samolotem? Ile kosztuje bilet do USA? Tutaj ceny mogą się wahać od około 2.500 zł do 3.500 zł, choć tak na prawdę wszystko zależy od linii lotniczej i klasy, która nas interesuje, a także od terminu i promocji. Jeśli natomiast zdecydujemy się na rejs statkiem (co wymaga od nas znacznie więcej czasu) to musimy liczyć się z kosztami od około 800$.

ILE KOSZTUJE PODRÓŻ DO JAPONII

Podobnie jak w przypadku USA, tak i tutaj rozpoczniemy od podróży z biurami podróży. Tutaj cena będzie jednak wyższa niż w przypadku Stanów Zjednoczonych, gdyż zaczyna się ona od około 12 tysięcy złotych i szybuje wysoko w górę zależnie od programu, ekskluzywności, długości pobytu itd. Jest to więc dość spory wydatek. Jeśli zaś chodzi o loty samolotem to można polecieć dużo taniej, trafiając na dobrą promocję możemy kupić nawet bilet za około 3.000 zł w obydwie strony! To jest niezwykle atrakcyjna oferta! Jednak będąc na miejscu musimy się liczyć z dużymi kosztami pobytu, gdyż Japonia sama w sobie jest dość drogim, wręcz ekskluzywnym krajem i dużo pieniędzy pochłoną nam noclegi oraz wyżywienie (no chyba że chcecie żyć tam na zupkach chińskich), a także potencjalny transport (bo zależy w jaki sposób zamierzacie się poruszać po Japonii).

 

Podróż na kraniec świata brzmi ciekawie. Bardzo ciekawie. Bez względu na to, czy wybierzemy Stany Zjednoczone, czy Japonię… Oczywiście warto mieć ze sobą odpowiedni przewodnik, który poprowadzi nas po aktualnych atrakcjach danego kraju. Ja ze swojej strony mogę polecić TouristNavi, który znajdziecie (nawet w darmowej wersji) tutaj: http://www.touristnavi.com/

A co wy sądzicie o podróżach na kraniec świata? Może macie swoje własne „krańce”, na które chcielibyście się wybrać lub które już mieliście okazję zwiedzić?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s