Podróżowanie pociągiem

Kiedyś podróżowanie pociągiem było popularną formą przemieszczania się nie tylko po Polsce, ale i generalnie po świecie. Choć oczywiście w porównaniu do samolotów jest to czasochłonna forma podróżowania. Jednak ma ona w sobie sporo romantyzmu i przynajmniej w moim odczuciu budzi pewną sympatię. Dlatego chciałbym powiedzieć kilka słów na temat podróżowania pociągiem.

BEZPIECZNA PODRÓŻ POCIĄGIEM

Podróż pociągiem sama w sobie jest o tyle bezpieczna, iż wypadki na torach zdarzają się na prawdę bardzo rzadko (choć jeśli już – to mogą być groźne w konsekwencjach). Oczywiście w samym pociągu należy uważać na różne rzeczy, choćby na złodziei, których na szczęście jest coraz mniej, jednak musimy być czujni i mieć na oku nasze bagaże. Zdarzało mi się słyszeć o złodziejach, którzy wsiadają do przedziału z innymi pasażerami, rozpylają gaz usypiający, a następnie okradają ich z dobytku. Warto więc wzmóc czujność w przypadku, gdy czujemy w powietrzu dziwny zapach.

TANIA PODRÓŻ POCIĄGIEM

Kilka godzin w pociągu wcale też nie musi nas kosztować sporo. Musimy jednak na bieżąco przeglądać ofertę biletów przewoźników, zresztą warto wiedzieć, że niektóre linie pociągowe, takie jak chociażby brytyjskie, oferują bardzo tanie bilety kolejowe, jeśli kupujesz je z wyprzedzeniem. Warto więc swoją podróż do Anglii planować dużo, dużo wcześniej. Zresztą tyczy się to nie tylko Anglii.

ZABYTKOWE DWORCE KOLEJOWE

To, co jest kolejnym plusem podróżowania pociągiem to chociażby fakt, że dworce kolejowe bardzo często są zabytkowe. W końcu koleje żelazne mają już swoją niemałą historię, sięgającą przecież do XIX wieku. A dworce kolejowe są jedną z niewielu pozostałości tej długiej historii, gdyż tabor kolejowy ulega zmianie i jeździmy dziś znacznie nowocześniejszymi pociągami, niż nasi przodkowie (nawet w PKP coś się zmienia).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s